Teatr przed Katedrą

„Antyhona” to historia klątwy rzuconej na Kreona i ród Labdakidów, która po stuleciach ziszcza się w Krynkach. Antygona, podobnie jak Teresa, to młoda dziewczyna działająca w pojedynkę przeciw nepotycznej rodzinie, nie mogącej utracić władzy, która gwarantuje jej status quo. Racje stron się wykluczają, a kompromis jest niemożliwy. Stawka jest zbyt wysoka. Nie ma dobrych rozwiązań, nie ma wygranych, wszyscy są winni, wszyscy płacą ogromną cenę w walce o obronę swoich wyborów. Historia ma swoje odbicie w lokalnych podaniach. Po raz pierwszy temat „prostowania granic” polsko-białoruskich pokazany jest w artystycznej formie.

Źródło  http://dramatyczny.pl/spektakl/antyhona/

Wracając z innego spektaklu w BTL-  uczyniłem kilka fotografii. Dość nietypowe miejsce na przedstawienie, ale efekt ciekawy i fajny. Trochę już zimno wieczorem. Zdjęcia możecie obejrzeć w ciepełku.

Antyhona Jerzy Żebrowski-22 Antyhona Jerzy Żebrowski-21 Antyhona Jerzy Żebrowski-20 Antyhona Jerzy Żebrowski-19 Antyhona Jerzy Żebrowski-18 Antyhona Jerzy Żebrowski-17 Antyhona Jerzy Żebrowski-16 Antyhona Jerzy Żebrowski-15 Antyhona Jerzy Żebrowski-14 Antyhona Jerzy Żebrowski-13 Antyhona Jerzy Żebrowski-12 Antyhona Jerzy Żebrowski-11 Antyhona Jerzy Żebrowski-10 Antyhona Jerzy Żebrowski-9 Antyhona Jerzy Żebrowski-8 Antyhona Jerzy Żebrowski-7 Antyhona Jerzy Żebrowski-6 Antyhona Jerzy Żebrowski-5 Antyhona Jerzy Żebrowski-4 Antyhona Jerzy Żebrowski-3 Antyhona Jerzy Żebrowski-1 Antyhona Foto Jerzy Żebrowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *